Vytisknout tuto stránku

1. ročník - 7.listopadu 2015

Číst 1005 krát

Už celý rok uběhl od 1. ročníku naší akce a my jsme připravili video s ohlédnutím na minulý ročník...

 

Shrnutí akce ve videu  Haka v podání chlapů v rámci soutěže Muž Relax21 

Haka v podání chlapů v rámci soutěže Muž Relax21  


Fotogalerie - 0. ročník

 

Pár řádků od Ivana Klaudy mladšího... (listopad 2015)

 

7. listopadu tomu bude přesně rok co zemřel na rakovinu prostaty místostarosta Uherského Ostrohu, ale hlavně můj otec Ivan Klauda starší (+60)Je tomu tři roky, co jsem navštívil jeho i s maminkou a on seděl v pátek pozdě večer ve své pracovně a byl celkem ustaraný. Když jsem se ho zeptal co ho trápí, tak se na mě podíval a říká: „sedím nad dopisem jednoho občana, který si stěžuje, že se z Uherského Ostrohu odstěhovává více a více lidé, protože se ve městě nic neděje, je tu údajně nuda.“

I když jsem nesouhlasil s názorem jednoho místního občana, přesto jsem otci řekl: „tak s tím pojďme něco udělat?“ A představil jsem mu svůj dlouholetý plán, někde vybudovat fungující sportovně relaxační centrum, kde budou lidé chodit nabíjet se energií a místní občané budou rádi, že pro ně vznikne něco nového, kde se odreagují od každodenního stresu a napětí….

ivan k2Byl jsem asi hodně přesvědčivý, když mi otec ještě ten večer po mé podrobné prezentaci projekt Relax21 posvětil a dá se říci, že téměř okamžitě začal společně pomáhat s celou rodinou řešit.

Neuběhly ani dva roky a po menších či větších komplikacích v Uherském Ostrohu na náměstí sv. Ondřeje stojí sportovně relaxační centrum Relax21.

Můj otec, hlavní stavební dozor, bez kterého by nás nikdy nenapadlo něco takového postavit právě v Uherském Ostrohu a bez kterého by určitě nebyla v takové kvalitě stavba postavena, bohužel, on už se kolaudace díky rakovině prostaty, která se projevila v průběhu stavebních prací, nedožil.

Do poslední chvíle bojoval a pracoval pro rodinu i občany Ostrohu. Několik hodin před svou smrtí, když jsem ho navštívil v nemocnici, chtěl ještě moc udělat, byl už úplně vysílený, oslabený, měl velké bolesti, ale přesto mě poprosil, abych zašel do auta pro počítač a odepisoval za něj místním občanům na dotazy. Když mi odpovědi sotva diktoval, nechápal jsem… Stále si nechtěl připustit, že umírá, do poslední chvíle bojoval a jako by chtěl rakovinu upracovat a tak se ještě nějakým zázrakem vyléčit…

Bohužel, tato zákeřná choroba, na kterou umírá více a více mužů po celém světě, ho nakonec po těžkém boji stejně porazila.

Rakoviny, které je rok od roku stále více a dle mého názoru jen díky tomu, že žijeme neustále ve větším spěchu a stresu, jsme nuceni dobou pracovat stále ve větším nasazení a už nám nezbývá tolik času na relaxaci sama sebe, nebo s rodinu…..

Proto se pojďme aspoň teď, dne 7.listopadu zastavit od práce, věnovat se sami sobě, pojďme si společně s kamarády zacvičit, protáhnout svá těla a večer až budeme příjemně unaveni po společném sportovním dnu, vypustit do nebe balónky přání a štěstí s vidinou lepších a klidnějších zítřků.

Zavzpomínat na všechny, kteří na zákeřnou chorobu jako je rakovina zemřeli a přát nám všem, aby nás ona nemoc nepotkala a pokud ano, abychom měli hodně sil s ní bojovat….

Veškerý výtěžek z akce bude použit na boj s rakovinou prostaty.

Ivan Klauda II.

Majitel Relax21