Vytisknout tuto stránku

4. ročník

Číst 620 krát

O víkendu 9. a 10.11. 2018 proběhl již 4 ročník Dne sportu a světel života proti rakovině. Letos jsme pro vás  připravili opravdu nabitý program pro všechny generace a na své si přišli jak sportovci, tak nesportovci.

V pátek odstartoval program pro děti DJ Siemens a roztančil všechny, kdo Sokolovnu navštívili. Potom se na pódiu objevily s krásným a dojemným vystoupením děti z MŠ Sídliště a před zlatým hřebem odpoledne předvedly své sportovní výkony gymnastky ostrožského oddílu. To už děti hromadně skandovaly jméno jejich hrdiny – Matýska z show Česko Slovensko má talent. Břichomluvec Zdeněk Polách bavil plný sál nejen touto kouzelnou loutkou, ale i vystoupením s dospěláky.

Sportovní program zahájily v pátek večer jumperky pod vedením Klárky, Sabči a Káji a na téměř 60 trampolínách to byla úžasná show.

Sobotní program začal po 13 hodině videem připomínajícím příběh Ivana Klaudy I., který před 4 lety podlehl rakovině prostaty. Svoje zážitky s ním připomněl i spolumoderátor odpoledne pan Martin Severa. Organizátoři akce, manželé Klaudovi se snaží celou akcí podpořit prevenci tohoto onemocnění a zdůraznit důležitost pravidelných kontrol mužů u svého lékaře.

Krásné tanečnice taneční skupiny INARIS okouzlily svým tancem v krásných kostýmech.

Následovala Zumba s Gabčou a Bětkou, Piloxing s Kájou, Pilates s Maruškou doplněné o fitness exhibici, vystoupení Pokrevních bratrů Tomáše Šulaje a Davida Vaculíka ze Slováckého divadla a přehlídku spodního prádla www.moje-pradlo.cz.

Sportovní program vyvrcholil TABATOU s účastí Václava Noida Bárty a skvělých seniorek, které by svou fyzickou kondicí překonaly kdejaké mladice.

Svým vystoupením potěšili diváky studenti ZUŠ Uherský Ostroh a na pódiu je vystřídal Václav Noid Bárta, který všechny dostal do varu a kulturní program zakončil společnou písní s místní mladou pěveckou nadějí Viktorkou Hradilovou.

Závěr akce patřil čtyřem onkologicky nemocným dětem a zástupkyním NFDO Krtek, kterým byly předány hmotné dárky od sponzorů a hlavně výtěžek celé akce, který činil neuvěřitelných 189 669,-Kč, který bude rozdělen mezi rodiny a nadační fond.

Večerní oblohu poté prozářil nádherný ohňostroj.

Chceme moc a moc poděkovat všem lidem, kteří se akce zúčastnili jakoukoliv formou a pomohli tím k získání této ohromné částky, všem sponzorům a dobrovolníkům v čele s Rosťou Polehňou, bez kterých by akce nemohla být a všem účinkujícím umělcům a instruktorům, kteří udělali tento víkend nezapomenutelným…

Rodinám dětí přejeme hodně sil v boji se zákeřnou chorobou a všem přejeme před koncem roku hodně zdraví, protože “v životě máme spoustu přání, teprve když umíráme máme jediné – být znovu zdraví”.

Děkujeme, že jste pomáhali s námi – organizátoři akce manželé Klaudovi a celý Relax21..

 

Video z akce: