Vytisknout tuto stránku

6. ročník

Číst 73 krát

6. ročník Dne sportu a světel života proti rakovině proběhl netradičně. Kvůli koronavirové pandemii, která zastavila život v České republice a vlastně v celém světě, jsme nemohli uspořádat akci ve sportovní hale v celém rozsahu a s domluveným programem. Museli jsme improvizovat a tak se na podzim 2020 uskutečnilo několik sportovních akcí, přenášených živě přes FB, ať už venkovních, nebo vnitřních s malým počtem účastníků, dle aktuálních nařízení vlády.

Proběhl mimo jiné turnaj ve stolním tenise, venkovní Tabata, několik společných běhů v okolí, dětský Mikulášský jumping a opět se prodávaly ručníky a trička s motivem akce a peníze spousta lidí poslala na již známý transparentní účet.

Přestože byla akce kvůli všem možným zákazům neúplná a museli jsme hodně improvizovat, vlna solidarity byla opět dechberoucí.

Společně jsme pomáhali malému Jonáškovi, který od malička bojuje s nádorem v hlavičce a nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, který rodinám s onkologicky nemocnými pomáhá překonat těžké životní období a navíc investuje peníze do výzkumu v oblasti dětské onkologie.

Během 6. ročníku se podařilo získat částku 131 179 Kč, která byla rozdělena mezi rodinu Jonáška a nadační fond.

Peníze jsme symbolicky rodině odevzdali na Štědrý den a snad jsme jim aspoň trochu pomohli v pro ně hodně těžké době. Zdraví se bohužel předat a koupit nedá, ale peníze mohou pomoci, když se rodina věnuje nemocnému děťátku a nemůže se plně věnovat práci, nebo musí hradit náklady spojené s léčbou.

Děkujeme všem, kteří pomáhali s námi.

20201224 104004FB IMG 1631106925298